Witaj!

Nazywam się Izabela Stopa i jestem specjalistką od czytania. Uczę szybkiego czytania dzieci i dorosłych. Pomagam w problemach z czytaniem. Pracuję z dyslektykami, również dorosłymi. Pokazuję, że czytanie może być miłe i przyjemne. A jeżeli dla Ciebie już jest to nauczę Cię jak czytać jeszcze więcej. Zostań ze mną na chwilę, zobaczymy jak mogę Tobie pomóc.

Czytanie u dzieci

Praca jaką wykonuję z dziećmi najczęściej zaczyna się od problemów. Zgłaszają się do mnie rodzice, którzy szukają pomocy, bo dziecko ma problemy z nauką czytania, z czytaniem, ze zrozumiemiem, podejrzenie dysleksji, dysleksję. Najgorsze jest to, że jest to okraszone dużą niechęcią, frustracją oraz ogólnym napięciem, u rodziców i u dzieci.

Rozumiem, że tak jest i mogę pomóc. Nie musicie jeździć do poradni, stać w kolejkach, a nawet wychodzić z domu. Wystarczy usiąść z dzieckiem przed komputerem.

Jak to działa?

Najpierw umawiamy się na konsultacje. Zawsze i obowiązkowo, szczególnie jeżeli chodzi o pracę z dziećmi.

Musimy się poznać, oswoić ze sobą, oswoić z tym, że jesteśmy przed kamerami.

Później muszę zrobić kilka testów, daje dzieciom zadania do wykonania, obserwuję jak sobie z nimi radzą i na tej podstawie zaczynam planować ćwiczenia.

Nie wszystkich od razu zapraszam na kurs. Chcę mieć jak największą pewność, że nasza praca przyniesie jak najlepsze efekty.

Dlatego zadaję zadania i ćwiczenia do wykonywania samodzielnie i proszę o kontakt po ich wykonaniu.

Jeżeli po tygodniu, dwóch widać już efekty, możemy zrobić kolejny krok, ale znowu, najpierw się konsultujemy.

Zawsze rozmawiam z dziećmi oraz z rodzicami. Decyzja o podjęciu współpracy to przede wszystkim decyzja dziecko. To dziecko musi powiedzieć: tak, chcę i tak, chcę pracować z tą panią.

Ostatnio takie konsultacje przyniosły dwukrotny wzrost prędkości czytania. Nie na samej sesji, po 2 tygodniach regularnej pracy.
A uczeń, który dokonał tego sukcesu poza problemami z czytaniem doświadcza innych trudności rozwojowych, w tym ADHD.
A wskoczył z prędkości ok 30 wyrazów na minutę na ok. 70. To jest ogromny skok!
Spróbujcie odczytać na głos tekst w tym tempie (jedno słowo na 2 sekundy) i sprawdźcie na ile rozumiecie tekst.
Trudne, prawda?

To teraz 2 razy szybciej. Dalej trudne, ale łatwiej.

Wika ma dysleksję. Ale to nie przeszkodziło jej w osiągnięciu wspaniałych wyników. Tak się dziewczę rozczytało, że z radością przystąpiło i z sukcesem ukończyło wyzwanie #7ksiazek7dni 

Rodzicu, jeżeli czujesz że Twoje dziecko potrzebuje wsparcia, napisz do mnie. Albo zadzwoń (tel. 509 130 391). Umówimy się na konsultacje i sprawdzimy jak mogę Wam pomóc.

Kurs szybkiego czytania online dla dorosłych

-Hej, mam kurs szybkiego czytania online!
KUP GO!

– No dobra, ale zanim kupię to w sumie, jak to wygląda?

Postaram się teraz opowiedzieć o tym jak najszerzej.

Przede wszystkim: nauka szybkiego czytania to trening.

Ćwiczenia:

Kurs, który proponuję ma na celu nauczenie Was ćwiczeń do samodzielnej pracy. To jest bardzo ważne, ponieważ nie chciałabym, żebyście myśleli, że tylko ze mną możecie się uczyć. Pokażę Wam najlepsze ćwiczenia, nauczę Was jak wykonywać je poprawnie, a koniec kursu, może być tak naprawdę początkiem przygody z przyspieszeniem czytania.

To, że prędkość czytania wzrasta od razu jest tak naprawdę miłym skutkiem ubocznym tego, że uczycie się ćwiczeń.

Struktura kursu:

Kurs składa się z sesji skajpowych, przez 30-40 minut łączymy się audiowizualnie. Zajęcia są indywidualne. Dodatkowo po każdej sesji dostaniecie ode mnie zadania domowe. Ilość ćwiczeń i częstotliwość spotkań zależy od Was, dopasujemy tryb na konsultacjach.

Konsultacje:

Spotkanie przed kursem, na próbę. Dzięki niemu możecie sprawdzić jak Wam to odpowiada taki tryb nauki, zmierzyć prędkość czytania i zapytać mnie o wszystko co związane z szybkim czytaniem.
Koszt to 60 zł

Szybkie czytanie, a szybsze ucznie się

Fajnie, że szybkie czytanie, ale czy przyda mi się do nauki?

To jest pytanie, które często mi zadajecie. I odpowiedź brzmi: to zależy.

Przede wszystkim od tego czego się uczysz. Od tego w jaki sposób się uczysz. Od tego dlaczego się uczysz, jaki masz w tym cel.

Ja uczę techniki. Tego, żebyś jak najdokładniej przeczytał/ła tekst w jak najkrótszym czasie.

Ale są teksty, które należy przemyśleć. Douczyć się z nich czegoś. Teksty, które będziesz chciał/a przeczytać kilka razy.
Technicznie możesz zrobić to szybciej. Złapać na raz więcej słów, szybciej odnaleźć ich znaczenie w swojej pamięci. Ale Twoja nauka i zapamiętanie to o wiele więcej niż samo przeczytanie tekstu. Bazuje w dużej mierze na tym co już wiesz, z czym możesz to skojarzyć, jakie jest Twoje zaangażowanie.

Więc odpowiem tak: szybkie czytanie to efekt treningu umiejętności czytania. To narzędzie, które możesz wykorzystać na swój sposób.

Porównajmy je do biegania, możesz swoje szybkie bieganie wykorzystać do maratonu, możesz biegać dla przyjemności (chociaż to cardio, ja nie jestem na tyle zboczona, żeby robić cardio dla przyjemności…) możesz podbiec by zdążyć na tramwaj, możesz pobiec po zakupy.

Widzicie tę analogię?

Kiedy czytamy szybciej możemy przeczytać więcej. I nauczyć się więcej. A im więcej wiemy, tym łatwiej przyswajać nową wiedzę (mamy więcej skojarzeń). Szybkie czytanie daje więcej możliwości, to jak je wykorzystacie to już inna kwestia i zależy od Was.

Czasem zgłaszacie się, żeby szybciej czytać beletrystykę, czasem żeby szybciej nauczyć się do egzaminów. A czasem dlatego, że akurat ktoś wrzucił post o szybkim czytaniu na fb i uznaliście: w sumie, czemu nie?

No i fajnie. Umówcie się na konsultacje, porozmawiajmy o tym, spróbujcie kilku ćwiczeń, a zobaczymy do czego Wam przyda się kurs szybkiego czytania online.

Współpraca

Każdą współpracę zaczynam od konsultacji. Trwają ok. 30 minut i odbywają się zdalnie (audio-wideo: komunikator dowolny, do ustalenia). Podczas konsultacji sprawdzamy jak radzicie sobie z czytaniem obecnie, opowiadacie o tym w czym szukacie pomocy, wsparcia, określamy cele i plan współpracy.

Dlaczego tak? Pracujemy indywidualnie, ćwiczenia dobieram indywidualnie i ofertę również. Gdyby program na którym pracuje był tylko zbiorem ćwiczeń, to zostałby nagrany i sprzedawany jako gotowy program. Współpraca ze mną jest kompleksowa, muszę Was wysłuchać, żeby Wam dobrze doradzić.

Koszt pierwszych konsultacji to 60 zł.

Umów się, porozmawiajmy, czytaj szybciej, z lepszym zrozumieniem i koncentracją.

CHCĘ SIĘ ZAPISAĆ NA KONSULTACJE